Trąšų naudojimas

Trąšų dozavimas yra gana abstraktus dalykas, nes negalima vienareikšmiškai pasakyti kokia trąšų dozė yra geriausia . Žinoma,jeigu žinotume tiksliai, kokia yra mūsų akvariume augalų masė ( pagal svorį ), tai trąšų dozavimą galima būtų sąlyginai apytiksliai apskaičiuoti, tačiau bėda tame (gerąja prasme ),kad augalai turi tendenciją augti ir kas dieną jų masė didėja,vadinasi jų poreikis maitinančioms medžiagoms ,tame tarpe ir trąšoms irgi didėja.

Todėl net jeigu ir pavyktų vieną kartą susverti mūsų akvariumo augalus bei paskaičiuoti reikalingų jiems medžiagų kiekį , tai jau po kelių dienų tokio paskaičiavimo rezultatai būtų visiškai kitokie. Dėl šios priežasties priimta nesismulkinant, trąšas dozuoti miligramais (mililitrais) 1 litrui akvariumo vandens ( skačiuojant ne akvariumo bendrą tūrį,o tik į gryno jame esančio vandens kiekį ), žinoma, įvertinus bent jau vizualiai augalų kiekį . Juk, savaime suprantama ,kad vienam augalui maitinančių medžiagų reikia daug mažiau negu pvz. 20-čiai augalų.Paprastai "tiksliausias" dozavimas kiekvienam akvariumui nustatomas eksperimento būdu,atsižvelgiant į augalų masės dydį ,laikymo,priežiūros,kitas individualias sąlygas.

Žemiau pateikti  rekomenduojami, mūsų gaminamų trąšų naudojimo sprendimai . Vadovaujantis šia lentelę, visai nebūtina aklai ja vadovautis. Kiekvienas akvariumas yra atskiras unikalus mikro pasaulis ir jo poreikis trąšoms gali skirtis . Mes visada rekomenduojame pradėti nuo 2-3 kartus mažesnių dozavimo kiekių ir tik reikalui esant,didinti pilamų trąšų kiekį.Tokiu būdu,su laiku rasite savo normas ir galėsite jų laikytis. Tačiau dažnai gali būti ir taip,kad trąšos visai nereikalingos - pvz. jeigu naudojant pagal rekomendacijas trąšas , jų poveikio nesimato 2-3 savaites ,tai toliau trąšų galima "nebegadinti",vadinasi, ribojanti augimą, grandinės dalis yra ne trąšos. Augalų neaugimo priežasčių reiktų ieškoti kitur - CO2 kiekyje,apšvietimo intensyvume.
Kai kurių mūsų gaminamų mikroelementinių trąšų dozavimas yra labai paprastas ( pvz. visa "Mikroplant" serija ) - pasirinkus pradinę dozavimo normą ,ją didinti patartina tik geltonuojant naujiems augalų lapams.Kadangi šiose trąšose esančių elementų kiekiai yra subalansuoti, tai nereiktų per daug baimintis dėl dumblių antplūdžio tais atvejais kai trąšos naudojamos mažesniais ar didesniais kiekiais,kurie skiriasi nuo rekomenduojamų.
Kaip naudotis lentele ? Kadangi variantų gali būti gana daug,mes sąlyginai suskirstėme  trąšų naudojimą į tris grupes - Minimum, Optimum ir Maksimum.Tai reiškia,kad savo sistemą galite prižiūrėti trimis būdais :

- Minimum, tai reiškia minimalus produktų pasirinkimas, kuriuos jums rekomenduotume naudoti, norint kad augalai gautų minimalų reikalingų augimui  medžiagų kiekį. Šiame stulpelyje pasirinktiems produktams išleisite minimalią pinigų sumą.
- Optimum stulpelyje surašyti produktai ,kuriuos būtų optimaliausia naudoti prie pasirinktų akvariumo parametrų.Tai būtų optimalus variantas pinigų ir kokybės atžvilgiu
- Maksimum stulpelyje paminėti produktai, kuriuos rekomenduotume naudoti, jeigu norite gauti geriausią rezultatą savo akvariume.Žinoma, tai bus brangiausiai jums kainuojantis variantas, tačiau ko gero geresnių variantų augalų priežiūroje šiuo metu nelabai ir yra. Bet tai tik tuo atveju,jeigu jūsų augalams tikrai trūksta maisto medžagų.

 

Minimum *

Optimum *

Maksimum *

Vandentiekio vanduo (100%) , be CO2,standartinis apšvietimas
 (0.2-0.3W/l)

Mikroplant arba MikroplantMKII
Mikroplanteks + Kalis (KC,K+)
arba MikroplanteksMKII +Kalis(KC,K+)

Mikroplant V2

Mikroplant  EXPERT

Vandentiekio vanduo (100%) , su CO2, apšvietimas
 (0.3-0.5W/l) vidutinis

Mikropant Complex

Mikroplant V2 +

NPK Makroplant arba
NPK Makroplant V2

Mikroplant  EXPERT +
Kalis(KC,K+) + Fosforplant +
Nitraplant arba Amidoplant

Vandentiekio vanduo:RO (50:50)
 be CO2, standartinis apšvietimas
 (0.2-0.3W/l)

Mikroplanteks + Kalis (KC,K+)
 arba MikroplanteksMKII + Kalis(KC,K+)

Mikroplant V2 +

NPK Makroplant arba
NPK Makroplant V2

Mikroplant  EXPERT

Vandentiekio vanduo:RO (50:50)  
su CO2, vidutinis apšvietimas
 (0.3-0.5W/l)

Mikropant Complex

Mikroplant V2 +

NPK Makroplant arba
NPK Makroplant V2

Mikroplant  EXPERT +
Kalis (KC,K+) + Fosforplant +
Nitraplant arba Amidoplant

RO vanduo >90% , be CO2, standartinisapšvietimas
 (0.2-0.3W/l)

 

Mikroplant V2

Mikroplant EXPERT
+
Kalis (KC, K+, KKH)

RO vanduo >90%  
su CO2, vidutinis apšvietimas
 (0.3-0.5W/l)

Mikroplant V2 +

NPK Makroplant arba
NPK Makroplant V2

Mikroplant  EXPERT +
K (KC,K+,KKH) + Fosforplant+
Nitraplant arba Amidoplant

Daug žuvų

Mažinti dozavimą arba nenaudoti Makro preparatų

Galingesnis apšvietimas (>0.5w/l)

Papildomai naudoti Makro preparatus

Didinti makro preparatų dozavimą

 
* Lygiagrečiai naudojant geležies ( Fe ) preparatus , sumažėja mikroelementinių preparatų dozavimas

 

 

 

 

 

 

Last modified on Thursday, 16 August 2012 11:09