Vaistai

Anksčiau ar vėliau akvariumistai susiduria su įvairių parazitų antplūdžiu savo akvariumuose.Vieni iš karto perka įvairius firminius vaistus ,kiti metasi į eksperimentų pasaulį, stengdamiesi panaudoti įvairias prieinamas chemines medžiagas.Todėl visiems ,nebijantiems turėti reikalų su chemija skiriama šita informacija,kurioje surinktos populiariausios akvariumistų tarpe gydymo metodikos (kai kurios medžiagos, dėl savo pavojingumo ar reikalaujančios padidinto atsargumo elgiantis su jomis, čia nėra įtrauktos pvz. vario sulfatas  )

Dėmesio ! Naudodami chemines medžiagas  akvariume, jūs prisiimate visą riziką bei atsakomybę už savo veiksmus ir suprantate ,kad galite pakenkti akvariumo gyventojams. Žemiau pateikta informacija turėtų būti naudojama  eksperimentų tikslams. Mes nesuteikiame  100% garantijos ,kad pasieksite norimą rezultatą. Taip pat atminkite ,kad kai kurių  rūšių krevetės jautriau reaguoja į chemines medžiagas.  

 Medžiagos pavadinimas

Dozavimas 

Kas naikinama

Šalutinis poveikis

 Naudojimo instrukcija

 Flubendazolis

 2mg/l vandens

 hydros,planarijos, kai kurių rūšių sraigės,kirminai

Krevetėms ,žuvims,augalams jokio poveikio nepastebėta

 Supilti reikalingą dozę į akvariumą.Sekančią dieną pakeisti  50% vandens ir supilti dar vieną tokią pačią vaistų dozę.Po 3 dienų pakeisti 50% akvariumo vandens.Naikinant planarijas , po savaitės pakartoti procedūrą šviežiai išsiritusioms iš kiaušinių kirmėlėms sunaikinti.

 Fenbendazolis

 2mg/l vandens

 hydros,planarijos,kai kurių rūšių sraigės,kirminai

 Krevetėms,žuvims,augalams jokio poveikio nepastebėta

 Žiūrėti flubendazolio instrukciją

Levamizolis 

10-15 mg/l vandens 

hydros,planarijos,kai kurių rūšių sraigės,kirminai 

Krevetėms,žuvims,augalams jokio poveikio nepastebėta 

Žiūrėti flubendazolio instrukciją

 Furacilinas
 Nitrofuralis
Nitrofurazonas

  0,6 mg/l
  vandens

 Melsvadumblis

 Galimas greitai augančių augalų  ( pvz. ragalapis ) nedidelis "nudeginimas",kuris greitai išnyksta. Poveikio žuvims nepastebėta.

1.Reikalingą dozę supilti į akvariumą prieš naktį.Vandens aeravimas naktį - būtinas.  Ryte  surinkti dumblių liekanas ir pakeisti ne mažiau kaip 40% akvariumo vandens.
2.Jeigu dumblių buvo daug ir jie visi nebuvo sunaikinti,tai procedūrą reikia pakartoti dar kartą - žr. punktą Nr1.

         
         
         
         
         
         
Last modified on Monday, 19 November 2012 23:12