KH testas (V2)

Laboratorinio tikslumo KH testas vandens šarmingumui(karbonatiniam kietumui) nustatyti.
KH__testas__V2__4f4ca81899c85.jpg
Rating: Not Rated Yet
Price:
2010-06-14
Description
Kaip žinoma,didžiausia dalis esančių rinkoje testų vandens  karbonatiniam kietumui (šarmingumui ) matuoti yra pagristi supaprastintu titravimo metodu t.y parodymai gaunami skaičiuojant reagento lašus. Didžiausia problema yra ta ,kad paprasti buteliukų lašintuvai nėra tobuli ir priklausomai nuo lašinimo būdo ( lašų dydis skiriasi pvz. lašinant po vieną lašą ir lašinant po 10 lašų vieną paskui kitą ) , testo parodymai gali skirtis ,tuo pačiu yra iškreipiamas gautas rezultatas . Kaip rodo praktika, netikslumas gali būti net iki 40%.
Siekiant išvengti lašaliniams testams būdingo netikslumo , mūsų naujame KH teste buvo pasirinktas daug tobulesnis titravimo metodas ,praktiškai artimas laboratoriniams tyrimams t.y titratoriaus panaudojimas. Su juo galima nustatyti vandens šarmingumą 0,2-0,4dKH tikslumu,kas yra sunkiai pasiekiama su lašaliniu testu.Titratorius turi tiksliai sugraduotą skalę ,pagal kurią yra nuskaitomi testo parodymai. Todėl šis testas yra vienintelis ,kuriame naudojamas specialus titratorius ir praktiškai vienas iš pačių tiksliausių Europos rinkoje.
Komplekte yra visi reikalingi matavimo indeliai bei matavimo reikmenys.Su testu galima atlikti vidutiniškai 2-3 kartus daugiau matavimų negu su užsienio gamintojų analogiškais testais,esančiais rinkoje.
KH testo naudojimo instrukcija
Testas skirtas akvariumo vandens šarmingumui nustatyti ( akvariumuose dažnai laikoma, kad tai yra karbonatinis kietumas ) . Komplektą sudaro : titratorius , matavimo švirkštas , matavimo indelis, indikatorinis skystis ( KH – A ) ir reagentas ( KH –B ) .

Testo atlikimo instrukcija:

1. Atmatuojame su matavimo švirkštu tiksliai 14 ml akvariumo vandens ir supilame į matavimo indelį . Nuo pripilto vandens kiekio tiesiogiai priklauso testo parodymų teisingumas, todėl rekomenduojama vandenį testui atmatuoti kuo tiksliau.

2. Įlašiname 1-2 lašus indikatorinio skysčio ( KH – A ) į indelį ir gerai išmaišome vandenį.Vanduo turi tolygiai nusidažyti švelniai geltona spalva.

3. Į titratorių pritraukiame reagento ( KH –B ) – 1 pav. Saugumo sumetimais rekomenduojame titratorių kišti į buteliuką tik tiek, kad į reagentą pasinardintų apie 5mm titratoriaus antgalio. Stenkitės , kad ištraukus titratorių iš buteliuko ,reagento neužtikštų ant odos.

4. Švelniai spausdami titratoriaus stumokliuką ,lašiname reagentą ( KH –B ) į indelį su testuojamu vandeniu ( 2 pav ), kol vanduo pakeičia spalvą ir nusidažo rausva spalva. Pasikeitus spalvai,švelniai suplakame indelį su testuojamu vandeniu ir jeigu spalva po pasikeitimo lieka rausva, nustatome testuojamo vandens KH reikšmę taip :

1 titratoriaus matavimo vienetas yra lygus 0,2 dKH. Tad vandens kietumą apskaičiuojame iš pradinės titratoriaus parodymų vertės atimdami galutinę vertę (prie kurios pasikeitė spalva ) ir gautą skirtumą padauginame iš padalos vertės.

Pavyzdys kaip skaičiuoti parodymus.

Sakykime pritraukėme į titratorių reagento iki paskutinės titratoriaus matavimo padalos vertės ( 100 ). Kai baigėme tyrimą , stumokliukas pasisilinko iki 60 vienetų( 3 pav ) . Vadinasi skirtumas yra lygus 40 vienetų ( 100-60=40 ).
Padauginame 40 vienetų iš padalos vertės :
40*0,2 = 8 - gauname , kad vandens šarmingumas yra 8 dKH ( vokiški laipsniai )
Nustačius galutinai KH reikšmę , testas laikomas baigtu.

5. Išpilame skystį iš testuojamo indelio, gerai išplauname jį vandeniu ir sausai iššluostome.

6. Likusį reagentą titratoriuje supilame atgal į reagento buteliuką ir užsukame gaubtuką.

PASTABOS:
1. - Norint sutaupyti reagento ir padidinti testavimų kiekį, galima matavimui naudoti  ne 14 ml o 7 ml mėginio, tokiu atveju titratoriaus skalės vertė bus ne  0.2 o 0.4 dKH, todėl  gautą reikšmę titratoriuje reikia dauginti iš 0.4.

2. - Jeigu spalva nusidažiusiame mėginyje yra neryški , galima įlašinti dar vieną lašą indikatorinio skysčio ( KH – A ). Pilant didesnį kiekį indikatorinio skysčio spalva mėginyje bus sodresnė, tačiau negalima jo pilti daugiau nei 5 lašus. Tuo labiau, kad esant blankesnei mėginio spalvai, labiau pasimato spalvos perėjimas iš geltonos į rausvą. Testo tikslumas tiesiogiai priklauso nuo vandens mėginio kiekio bei įpilto reagento (KH-B) kiekio.

 

Saugos priemonės :
Saugoti nuo vaikų.
Nepalikti atviro indo.
Panaudojus užsukti dangtelį.
Laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.
Nenurykite.
Ypač atsargiai reikia elgtis su reagentu ( KH –B ) , kurio veiklioji medžiaga yra druskos rūgštis. Patekus ant odos, nuplauti šiltu vandeniu su muilu.

Reviews

There are yet no reviews for this product.

Submit ReviewBe the first to write a review...

First: Rate the product. Please select a rating between 0 (poorest) and 5 stars (best).
Now please write a (short) review....(min. 50, max. 2000 characters)

Characters written: