Mikroelementinis preparatas "Mikroplant EXPERT"

Unikalios mikroelementinės trąšos akvariumo augalams.Rekomenduoja profesionalai.
Mikroelementinis_4f4ca3b49a112
Rating: Not Rated Yet
Price:
on order / po užsakymo
Description

Kodėl Mikroplant EXPERT

  • vienintelis preparatas rinkoje , kurio sudėtyje yra toks gausus elementų kiekis, dėl ko yra patenkinami net ir reikliausių augalų poreikiai
  • sudėtyje yra labai mažas sieros kiekis, todėl į akvariumą nepapuola bereikalingas balastas sulfatų pavidalu bei sumažėja rizika susidaryti sieros junginiams ,kurie yra labai pavojingi akvariumo faunai 
  • varis, cinkas yra chelatinėje formoje, todėl viršijus dozavimą praktiškai nėra jokio pavojaus akvariumo faunai
  • tinka visiems akvariumams - tiek su paprastu vandentiekio vandeniu, tiek naudojant RO sistemas
  • nereikia naudoti akvariume jokių kitų papildomų mikroelementinių trąšų
  • ekonomiškas naudojimas

Aprašymas

Nuo 2011.10 mėn. sukūrus unikalią formulę ir panaudojus gamyboje brangesnes bei kokybiškesnes medžiagas, Mikroplant EXPERT tapo išskirtiniu preparatu rinkoje, kurio sudėtyje beveik nėra sieros, kurios kaip taisyklė ir taip būna per daug akvariume iš vandentiekio vandens. Dauguma gamintojų paprastai nutyli apie sieros (sulfatų) kiekį savo gaminiuose, kadangi jos kiekis dėl pigių medžiagų panaudojimo būna gana ženklus ir nusimanančiam žmogui dažnai bado akis. Taigi, naudojant preparatus su dideliu sieros kiekiu, sieros junginiai palaipsniui kaupiasi vandenyje, taip didindami akvariumo vandens mineralizaciją ir apsunkindami maisto medžiagų įsisavinimą dėl pasikeitusio osmosinio slėgio. To neatsitinka naudojant Mikroplant EXPERT,kadangi šio preparato sudėtyje praktiškai yra tik vos apčiuopiamas sieros kiekis ( iki 150 kartų mažesnis lyginant su kitų gamintojų preparatais ) o visos kitos medžiagos paprasčiausiai yra augalų sunaudojamos . Be to, susidarius palankioms sąlygoms grunte, susikaupę sulfatai gali virsti pavojingais sieros junginiais, kurių atsiradimas paprastai išnuodija akvariumo fauną.
Šis unikalus preparatas sukurtas išanalizavus žinomiausių pasaulio akvariuminių trąšų gamintojų gaminamų preparatų sudėtį. Tai vienintelis preparatas neturintis analogų pasaulyje, kurio sudėtyje yra beveik 30 skirtingų cheminių elementų.
Pažengusiems akvariumistams gali kilti klausimas - kam tie 30 elementų , jeigu augalams "tereikia" 17? Atsakymas labai paprastas - tie 17 elementų buvo išskirti sudeginus augalus , paprasčiau šnekant - buvo tiriami pelenai . Todėl nieko keisto,kad aukštoje temperatūroje dalis elementų paprasčiausiai suskilo ar kitokiu būdu išnyko, todėl jų ir nebuvo rasta augalų sudėtyje. Kita vertus - dalis medžiagų ( net ir nano dozėmis ) reikalingos augalams ne tiesiogiai o kaip katalizatoriai pagrindinių elementų įsisavinimui. Esant jų trūkumui ( pvz. naudojant RO vandenį ) gali užsiblokuoti pagrindinių elementų vartojimas net ir tuo atveju kai vandenyje yra pakankamas jų kiekis.Todėl, nežiūrint į tai, kad dėl tokio gausaus elementų kiekio preparatas Mikroplant EXPERT yra nepakeičiamas akvariumuose, kuriuose naudojamas osmosinis ar kitokiu būdu išvalytas vanduo, Mikroplant EXPERT taip pat puikiai tinka ir tuose akvariumuose, kuriuose naudojamas paprastas vandentiekio vanduo, kuris pagal griežtėjančius EU reglamentus yra vis labiau švarinamas ir valomas . Tai , žinoma, yra gerai mums kaip geriamojo vandens naudotojams, tačiau akvariuminiams augalams tai visiškai nesuteikia naudos.
Kitas labai svarbus Mikroplant EXPERT unikalumas yra tai , kad jame panaudotI sunkieji metalai pvz. varis bei cinkas yra chelatuotoje formoje. O tai reiškia, kad šie elementai yra lengvai prieinami augalams ir praktiškai nekenksmingi akvariumo faunai. Todėl net ir viršijus kelis kartus rekomenduojamas dozes ar nespėjus laiku pakeisti akvariume vandens akvariumo faunai praktiškai negresia apsinuodijimas šiais pavojingais metalais. Paprastai daugumoje kitų gamintojų preparatų , varis naudojamas vario sulfato ( pigumo sumetimais ) junginyje, kuris yra vienas iš labiausiai kenksmingų junginių akvariumo faunai ypatingai krevetėms bei sraigėms .

Naudojant Mikroplant EXPERT nebereikia naudoti jokių papildomų trąšų, turinčių mikroelementinių medžiagų.
Esant poreikiui , akvariumą gali tekti papildyti tik makro (N,P,K) elementais.
Maksimaliam efektui išgauti preparatą patartina naudoti kiekvieną dieną.

Jeigu sunku apsispręsti dėl pasirinkto preparato naudojimo,pabandykite vadovautis mūsų parengta metodika, ją rasite straipsnyje Trąšų naudojimas 

Naudojimas

Rekomenduojama pilti prieš įjungiant akvariumo apšvietimą . Jeigu akvariume naudojamas kitas papildomas trešimas ( kietas gruntas,pogruntis ar kitos trąšos,turinčios tokių pačių medžiagų ) dozavimą reikia pasirinkti eksperimentiniu būdu, atsižvelgiant į kitų trąšų sudėtį

Dozavimas :  preparatą pilti po 1 ml į 10 litrų vandens kartą per savaitę arba kiekvieną kartą pakeitus akvariume vandenį. Naudojantis dozatoriumi ( kurį papildomai galite įsigyti mūsų e-parduotuvėje) reiktų dozuoti vieną paspaudimą į 20 litrų akvariumo vandens. Naudojant CO2 trešimą ir apšvietimą >0.8W/L, taip pat geltonuojant naujiems augalų lapams dozes patartina didinti.
Geresniems rezultatams gauti, rekomenduojama  preparatą pilti kas dieną po 1ml į 50 litrų akvariumo vandens..
Naudojant pirmą kartą, dozavimą patartina pradėti nuo 5 kartus mažesnės dozės ir palaipsniui ( maždaug per 2 savaites) didinant iki reikalingos normos. Jeigu akvariumo vandens pH>7,5 ar GH>10 dozes patartina didinti 25% (ketvirtadaliu).


Sudėtis

1 ml =
Fe - 1,5 mg ( Fe DTPA + Fe EDTA) ; Mg - 2 mg ; K - 20 mg ; N - 1,13 mg ( nitratinis ,NO3 ekvivalentu ~ 5 mg) ; C - 0,6 mg ; Mn ( EDTA ) - 0,4 mg ; B - 0,15 mg ; Cu ( EDTA ) - 0,05 mg ; Zn ( EDTA ) - 0,02mg ;
Mo - 0,02 mg; S - 0,29 mg; Na - 0,016 mg; I - 0,2 mg ; Ni - 0,01 mg; Cl - 0,023 mg ; Co - 0,01 mg ;
V - 0,005 mg ; Ti - 0,001 mg ; Al - 0,005 mg ; Br - 0,01 mg ; Li - 0,02 mg ; Sn - 0,01 mg ; F - 0,01 mg;
 Si - 0,02 mg; citrinos rūgštis ; vitaminas C ; gintaro rūgštis

Fosfatų sudėtyje nėra

Pastaba : Preparate yra koloidinių dalelių (mažesnių nei 1 mikronas dydžio) ),kurios nejudinant buteliuko ,gali nusėsti ant dugno.Todėl prieš naudojant preparatą ,jį reikia suplakti.

Laikymo sąlygos


Laikyti vėsioje
( ne didesnėje kaip 10oC ), tamsioje vietoje (pageidautina, šaldytuve). Nežiūrint į tai,kad naujos sudėties preparato,laikant tinkamomis sąlygomis, galiojimo laikas neribojamas, vis dėl rekomenduojama sunaudoti jį per 12 mėnesių nuo buteliuko atidarymo. Preparatas tinkamas naudojimui iki tol, kol jame atsiranda rudos tamsios nuosėdos. Spalvos pasikeitimas jokios įtakos preparato kokybei neturi.


Saugos priemonės

Saugoti nuo vaikų. Nepalikti atviro indo. Panaudojus ,užsukti dangtelį.
Laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.
Vengti patekimo į akis.Nenuryti.

 

 

Šiuose akvariumuose naudojamas preparatas Mikroplant Expert :

 
 Andrius Mickus  Evaldas Grigalavaičius

Reviews

There are yet no reviews for this product.

Submit ReviewBe the first to write a review...

First: Rate the product. Please select a rating between 0 (poorest) and 5 stars (best).
Now please write a (short) review....(min. 50, max. 2000 characters)

Characters written: